доктор педагогічних наук, професор,
професор кафедри педагогіки початвої освіти
|
Білавич Галина Василівна − доктор педагогічних наук, професор.
Працює на посаді професора кафедри педагогіки початкової освіти ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»
Освіта вища, Івано-Франківський педагогічний інститут імені Василя Стефаника, 1989; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, 2000 р.
Загальний стаж роботи 28 років.
Автор понад 300 наукових праць.
Трудова діяльність:
01.09.1989 – 01.09.1991 – учитель
01.09.1991-01.01.1994 – аспірант
03.01.1994 – 31.08.2000 – науковий співробітник, старший науковий співробітник
01.09.2000 – 01.09. 2004 – асистент, старший викладач
01.09.2004 – 01.04.2007 – доцент кафедри теорії і методики початкового навчання
01.04.2007 – до 2016 – доцент кафедри філології та методики початкової освіти Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
З 2016 – до нині – професор кафедри педагогіки початкової освіти.
Білавич Галина Василівна свою наукову діяльність розпочала 1994 р. на посаді старшого наукового співробітника Науково-методичного центру «Українська етнопедагогіка і народознавство» АПН України і Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. Відтак з 2000 р. і досі працює на викладацькій роботі.
Упродовж останніх років – професором кафедри педагогіки початкової освіти.
Читає для студентів Педагогічного факультету такі навчальні курси: «Основи риторики», «Українська мова за професійним спрямуванням», «Сучасна українська літературна мова», «Українське наукове мовлення», «Виразне читання в початковій школі» та ін.
Дає відкриті заняття та виховні заходи, до проведення яких залучає пересічно понад сто студентів («Іду з дитинства до Тараса», «Воскрес Христос – воскресне Україна», «А ми тую червону калину підіймемо» та ін.).
Видає літературно-мистецькі альманахи, останній («За Україну, за її волю!») побачив світ 2014 р. та був присвячений сучасній героїчній боротьбі українців за свою незалежність та суверенітет. Протягом 2009-2014 рр. у Педагогічному інституті організовувала творчі студентські конкурси: «Віват, університете!», «Учителю, я з іменем Твоїм…», «Свою Україну любіть», «З журбою радість обнялись», «Герої Небесної Сотні», «За Україну, за її волю…», «А ми тую червону калину підіймемо», спрямовані на розвиток літературних здібностей студентів, формування в них патріотизму, громадянської позиції, національної свідомості.
Керує науковим гуртком «Стилістика наукового тексту», у якому працює близько 20 студентів, які виступають на наукових студентських конференціях у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, беруть участь у міжнародних наукових конференціях та публікуються у вітчизняних та міжнародних виданнях.
Працює над проблемою формування мовної особистості майбутнього вчителя, видає стіннівку «Говорімо українською правильно!», разом з гуртківцями підготувала словники «Говорімо українською правильно!», «Наголошуймо правильно!», «Діалектне багатство Карпатського краю».
За останніх років підготувала п’ятьох призерів Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, зокрема з української мови і літератури та методики їх викладання (О. Лоїк, Т. Стамбульська, Т. Лисечко), які посіли 3 місце в Кам’янці-Подільському педагогічному університеті імені Івана Огієнка, з освітніх педагогічних наук (педагогіка вищої школи) (Н.Шевчук, Т.Данилюк), які посіли перше місце в Дрогобицькому педагогічному університеті імені Івана Франка.
Підготувала трьох кандидатів педагогічних наук (Л. Сливка, М. Поп’юк, М. Проц).
Здійснює наукове керівництво аспіранткою та наукове консультування трьома докторантами.
Упродовж 2009-2010 рр. була членом спеціалізованої ради із захисту дисертацій (спеціальність загальна педагогіка та історія педагогіка) у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Нині є членом двох спеціалізованих вчених рад із захисту докторських та кандидатських дисертацій.
Автор п’ятьох публікацій, які індексуються у Scopus та Web of Science.
За останніх років видано понад 20 навчально-методичних посібників з української мови, риторики, української мови (за професійним спрямуванням), методики викладання навчальних дисциплін тощо.Головний редактор часопису «Гірська школа Українських Карпат, член редколегії журналу «Молодь і ринок» (Дрогобич), «Медична освіта» (Тернопіль).
З 2016 року очолює Науково-методичний центр «Університет обдарованої дитини», що діє при Науковому парку ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
orcid.org/0000-0002-1555-0932b
ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника»
Педагогічний факультет
кафедра педагогіки початкової освіти
м.Івано-Франківськ, вул.Бандери, 1, 308 каб.
E-mail: halyna.bilavych@pnu.edu.ua
Тел.: +380342-75-09-12