Професорка кафедри Деркачова О. С. взяла участь у захисті науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Івано-Франківської Малої академії наук у складі журі відділення літературознавства, фольклористики, мистецтвознавства та мовознавства. Захід відбувся 20 січня 2022 року. Теми, представлені учнями та ученицями до захисту, відзначаються високим рівнем науковості, актуальністю та новизною. Серед кола зацікавлень юних дослідників: мережева література, мова влогів, історія та мистецтво Івано-Франківська, сучасні ЗМІ, літературна творчість, класична та сучасна література, вивчення іноземних мов, синтез мистецтв.  Найкращі роботи були рекомендовані до захисту на обласному етапі МАН.