Участь у першому етапі ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

7 листопада 2018 року вже традиційно в рамках святкування Дня української писемності та мови студенти педагогічного факультету під керівництвом викладачів кафедри педагогіки початкової освіти взяли участь у першому етапі ХІХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, організованому і проведеному кафедрою української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Cтуденти усіх спеціальностей університету мали змогу продемонструвати свої знання та уміння з української орфографії, фразеології, граматики, виявити творчі здібності у створенні твору-мініатюри. Завідувач кафедри української мови професор В.В. Грещук та професор цієї ж кафедри М.І. Голянич звернулися з вітальним словом до всіх учасників конкурсу, вдало налаштувавши їх на плідну творчу працю, наголосивши на необхідності збереження мови як показника національної ідентичності українського народу.

Хай це, можливо, і не найсуттєвіше, але ти, дитино,
покликана захищати своїми долоньками крихітну свічечку букви “ї”,
а також, витягнувшись на пальчиках, оберігати місячний серпик букви «є», що зрізаний з неба разом із ниточкою.
Бо кажуть, дитино, що мова наша — солов’їна.
Правильно кажуть.
Але затям собі, що колись можуть настати і такі часи,
коли нашої мови не буде пам’ятати
навіть найменший соловейко.