Викладачі нашої кафедри – докторка педагогічних наук, професорка Олена Будник та кандидатка педагогічних наук, доцентка Тетяна Близнюк –організували онлайн-тренінги з підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти на тему: «Зворотний зв’язок у дистанційному та змішаному навчанні учнів» для вчителів Школи вільних та небайдужих м. Львова. Заняття відбулися 14-15 січня на базі Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» нашого університету з використанням відеоконференцзв’язку Cisco WebEx. У заході взяли участь 52 учасники.
Предметом обговорення були питання про інноваційні процеси в сучасній освіті, суспільні виклики дистанційного та змішаного навчання, цифрові інструменти для роботи з учнями. Основну частину тренінгу було присвячено вивченню педагогічних можливостей безкоштовного онлайн-сервіса Kahoot для проведення інтерактивного опитування, створення тестувань, інтерактивних вікторин тощо. Практична частина тренінгових занять передбачала презентацію власних розробок вчителів на платформі Kahoot згідно з навчальною програмою для закладу загальної середньої освіти. Педагоги розробили тести та інтерактивні завдання для використання у віртуальній школі свого закладу до конкретних тем навчальних предметів.
Як зауважила заступниця директора Школи вільних та небайдужих Ольга Пилипів, цей заклад є особливим, адже має свою Конституцію, де прописані основні правила, мета якої: «створити модель української освіти, завданням якої є на основі цінностей, знання та досвіду виховати вільну, щасливу, гідну, відкриту та небайдужу людину, котра здатна реагувати на зміни світу, вміє ставити перед собою цілі та досягати їх. Саме тому впровадження інновацій, постійне підвищення кваліфікації педагогів є необхідним, передусім в умовах дистанційного та змішаного навчання на час карантину. А отримані вміння, передусім щодо використання цифрових технологій для оцінювання результатів навчання учнів, є надзвичайно цінними. Тому ми дуже вдячні за можливість участі у тренінгах на базі Прикарпатського національного університету та готові долучитися до майбутньої співпраці».
Всі учасники тренінгу отримають сертифікати про підвищення кваліфікації із зазначенням відповідної кількості годин.