Під джаз новели Стефаника звучали неймовірно

Під джаз новели Стефаника звучали неймовірно… Студенти та викладачі Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника оригінально та креативно відзначили день народження своєї alma mater та видатного письменника патрона навчального закладу Василя Стефаника. У внутрішньому дворику університету біля пам’ятника письменникові влаштували читання його творів під джаз. — 14 травня наш універ святкує свій день народження і день народження свого патрона, тобто Василя Стефаника, — коментує організатор заходу лауреатка обласної премії ім. В. Стефаника професор Ольга Деркачова. — До офіційних заходів вирішили додати ще щось не зовсім офіційне. Так виникла ідея з читаннями «під Стефаником». Недавно у рамках фестивалю «Карпатський простір» я брала участь у джазочитаннях. Сам термін придумав Сергій Грабар, київський письменник, а в Івано-Франківську популяризатором такого формату читань виступає Володимир Єшкілєв. і переконалася, що проза неймовірно звучить під джаз… Тому вирішили, що буде у нас Стефаник-джаз. У цього письменника є неймовірні поезії у прозі. От вони і лунали у виконанні студентів педагогічного і філологічного факультетів, нашого педколеджу, а також викладачів та гостей заходу. …До студентів Прикарпатського університету, які прийшли як на справжній день народження з кульками та солодощами, долучилися випускники закладу та викладачі. Зокрема професор, завідувач кафедри педагогіки початкової освіти Марія Оліяр, голова Івано-Франківського осередку НСПУ Євген Баран, письменник Володимир Єшкілєв, поет Богдан Томенчук, лауреатка обласної премії ім. В. Стефаника письменниця Марія Ткачівська, директор Громадського інституту аналітики Віталій Перевізник, письменниця Світлана Бреславська, доцент кафедри фахових методик та технологій Соломія Ушневич, професор, депутат облради Сергій Адамович, письменниця Олеся Дибовська та інші. Музичну імпровізацію та джазовий настрій створювала Оксана Махник (автор – Ольга Мончук, матеріал опублікований в газеті “Галичина”)