Відбулася презентація монографії професора Ольга Деркачова

18 лютого 2019 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація монографії Ольги Деркачової «Між мовчанням і світом: Лірика Богдана Томенчука. Сфери буття». Наукова праця з красномовною назвою присвячена глибинному осмисленню лірики івано-франківського поета Богдана Томенчука. Книжка видана у 2019 році  в івано-франківському видавництві “Disсursus”. Модератор заходу – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури ПНУ Степан Хороб зауважив, що «монографія дещо відходить від усталених форм і руйнує традиційний канон наукової форми».Письменниця, доктор філологічних наук, професор кафедри педагогіки початкової освіти Ольга Деркачова розповіла, що в праці є і лірика, і філософія. У монографії, яка складається з трьох розділів, письменниця дослідила усі збірки поета Богдана Томенчука. Відмінною особливістю монографії є те, що вона містить не тільки наукові літературознавчі висновки, цитати віршів Богдана Томенчука, але й “біографії” цих самих віршів. В книзі подано також спогади Богдана Томенчука про обставини написання окремих поезій.«Це книга не про поета Томенчука, це книга про творчість Томенчука. Я не ставила ніяких завдань, я насолоджувалась і просто писала. Писалася книга близько трьох років. Це був насичений період», – зазначає Ольга Деркачова.  Богдан Томенчук високо оцінив книгу письменниці. Монографію рекомендовано фахівцям та практикам філологічного факультету, а також викладачам, студентам і аспірантам.Ольга Деркачова зазначила, що книги не продаються, кожен може взяти їх безкоштовно. Але натомість може залишити благодійний внесок для онкохворого сина атовця Андрія Фармуги – Станіслава.