Відбувся круглий стіл з питань профорієнтаційної робота

11 червня в Центрі змін Прикарпатського університету відбувся круглий стіл «Профорієнтаційна робота як науково-практична система підготовки особистості до свідомого вибору професії», модератором якого виступила  завідувач кафедри Марія Оліяр. У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів університету, представники коледжів, керівники і педагоги шкіл, гімназій, ліцеїв міста й області.  У режимі онлайн до заходу долучилися завідувачі кафедр та викладачі низки вітчизняних закладів вищої освіти. Відкриваючи захід, проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шарин наголосив на актуальності питання професійної  орієнтації дітей та молоді не лише для навчальних закладів різних типів, але й на загальнодержавному рівні. Учасники круглого столу розглянули низку важливих питань щодо  організаційних засад профорієнтаційної роботи в закладах вищої освіти,  сучасних форм і методів організації та проведення профорієнтаційної роботи з майбутніми абітурієнтами,  шляхів  інтеграції профорієнтаційної роботи школи та закладів вищої освіти,  виявлення і підтримки обдарованої молоді, стимулювання її до творчого  вдосконалення та самовдосконалення в стінах університету,  діагностики професійної спрямованості учнівської молоді. Результатом активних дискусій науковців та освітян стало прийняття рекомендацій круглого столу щодо зміни формату професійної орієнтації молоді. У рекомендаціях зазначено, що необхідний системний відкритий діалог з цих питань, а також  координація дій різних гілок влади, структур освіти і науки, соціальних служб для молоді, підприємств і громадських організацій. Як зазначили учасники заходу, потрібне формування в молодих людей уявлення про сучасний ринок праці та специфіку майбутнього фаху.

На завершення круглого столу його учасники  завітали на  заняття в «Університет обдарованої дитини», який  діє при  Науковому парку Прикарпатського університету. Зокрема, відвідали  школу танцю (магістрант Вікторія Римик), ІТ-школу (кандидат технічних наук, доцент Олеся Власій), школу “Умілі ручки” (кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Цюняк, магістрант Ольга Коваль).