Майбутні педагоги – шанувальники творчості ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Студенти групи ПО-12 стали ініціаторами проведення заходів, присвячених ушануванню пам’яті Лесі Українки. Так, 25 лютого 2020 року на занятті з виразного читання в початковій  школі майбутні педагоги влаштували літературну вікторину «Ти себе українкою звала…». З поетичним словом про Лесю Українку звернулася до присутніх проф. кафедри педагогіки початкової освіти  Галина Білавич, яка, окрім іншого, наголосила, що Леся Українка була і є гідною донькою великого українського народу, але сьогодні її творчість ще до кінця не вивчена та переосмислена, викладач підкреслила патріотичний дух геніальної української письменниці, величезний вплив на національну ідентифікацію українців, виокремила її внесок у розвиток української та світової літератури: Леся Українка належить до тих постатей національної духовної історії, чиє місце, роль і значення важко переоцінити. Студенти належним чином підготувалися до гри, яка відбувалася у форматі «Що? Де? Коли?», її майстерно провели Мар’яна Перчик та Вікторія Мерена. Обидві студентські команди «Креативчики» та «Розумники» продемонстрували не тільки глибокі знання життєтворчості Лесі Українки, а й креативність, критичне мислення, адже з-поміж завдань були доволі складні: за дуже короткий проміжок часу навпроти певних дат написати   подію  із  життя  письменниці, дати відповіді на запитання, які стосувалися творчості Лесі Українки, продовжити поетичні рядки, указати, з якого твору вони взяті, тощо.

Упродовж декількох днів тривала акція «Читаємо Лесю Українку», яку розпочали студенти групи ПО-12 (Мар’яна   Перчик з Лесиною поезією «Красо  України, Подолля!», Надія  П’ятка – «Не  жаль  мені, що я  тебе  кохаю», Тетяна  Бобецька – «Стояла  я  і  слухала весну», Ангеліна  Павлюк – «До  мого  фортепіано», Марія  Пилипів та Мар’яна  Гривнак – «Давня весна», Діана  Прунько – «На  роковини», Олеся  Бегін – «Хотіла б я  піснею стати»), а продовжили викладачі  педагогічного  факультету: М.П. Оліяр –  «Надія», О.В. Качмар –  «Конвалія»,   Т.П. Данилюк – «Contra spem  spero!», О.Я.Довгий – «Плине  білий  човник», Р.Я. Романишин – «О, не  журися  за  тіло!», Л.В. Ілійчук – «Сім  струн», К.В. Фомін – «Contra spem  spero!»  англійською  мовою та ін. Мета  заходів  –  не тільки висловити  пошану  та  любов  до  таких  знакових постатей, як  Леся  Українка, а й належно підготуватися до вшанування 150-річчя з Дня народження Дочки Прометея, яке українство відзначатиме 25 лютого 2021 року.