Кафедра педагогіки початкової освіти стала співорганізатором всеукраїнської науково-практичної конференції

24 березня 2021 року за ініціативи   кафедри початкової освіти та культури фахової мови Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «Пріоритети розвитку початкової освіти в контексті становлення нової української школи».  Співорганізатором конференції стала кафедра педагогіки початкової  освіти  Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.  У конференції взяли також участь науковці та студенти Національного педагогічного університету імені
М. П. Драгоманова, Миколаївського національного університету імені
В. О. Сухомлинського, Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

До участі в конференції долучилися доктори педагогічних наук, професори Благун Н.М., Оліяр М.П. Цюняк О.П., кандидати пед. наук, доценти Кіліченко О.І., Копчук-Кашецька М.С., Довбенко С.Ю., Сливка Л.В., Матвеєва Н.О.,  Русин Г.А., Ілійчук  Л.В., кандиати філологічних наук, доценти Гуменюк І.М., Наконечна Л.Б. та ін., а також магістранти 1 курсу, студенти педагогічного факультету Прикарпатського університету.

Учасники  конференції обговорили чимало сучасних проблем реформування початкової освіти відповідно до Концепції НУШ, професійної підготовки майбутніх учителів початкової школи. Зокрема, з інтересом було сприйнято виступ завідувача кафедри педагогіки початкової освіти, доктора педагогічних наук, професора  М.П. Оліяр з теми «Підвищення рівня комунікативно-стратегічної компетентності майбутніх учителів початкової школи – вимога часу». Цікавими та практико спрямованими були доповіді вчителів початкових шкіл м. Житомира.

У процесі роботи конференції виявлено чимало проблем, вирішення яких потребує об’єднання зусиль науковців ЗВО України, педагогів-практиків.