Участь у вебінарі «Впровадження Стандарту вищої освіти зі спеціальності 013 «Початкова освіта» в практичну діяльність ЗВО України»

20.04 2021р. з ініціативи завідувача кафедри фахових методик і технологій початкової освіти,  професора  Н.І.Луцан було проведено всеукраїнський вебінар «Впровадження Стандарту вищої освіти зі спеціальності 013 «Початкова освіта» в практичну діяльність ЗВО України» за участю розробників стандарту  І.М.Шапошнікової, І.А.Хижняк, А.О.Міненок, Т.Д.Федірчик, Л.Я.Бірюк, гарантів освітніх програм галузі 01 Освіта/Педагогіка, зацікавлених осіб, що представляли заклади вищої освіти різних регіонів України.

З вітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи професор Сергій Шарин, який привітав учасників вебінару та побажав  їм успіху в обговоренні стратегічних напрямів реалізації  основних положень Стандарту вищої освіти.

Зі змістовними науковими доповідями виступили розробники Стандарту –  члени науково-методичної комісії, призначеної МОН України. Особливу зацікавленість присутніх викликали проблеми кореляції компетентностей та програмних результатів навчання у стандартах вищої освіти, які презентувала Інна Хижняк, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету початкової, технологічної та професійної освіти Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет».Учасники вебінару мали можливість ознайомитися з  інструкціями та рекомендаціями МОН України щодо оновлення стандартів вищої освіти, які представила Антоніна Міненок, доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Основні напрями процесу формування освітньо-професійних програм підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 013 «Початкова освіта» окреслила Тетяна Федірчик, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Людмила Бірюк, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки і психології початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, окреслила стратегічні напрями реалізації вимог Стандарту вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» до формування комунікативної компетентності здобувачів вищої освіти в змісті освітніх компонент.

Декан  факультету доктор педагогічних наук, професор  Оксана Кондур схвально оцінила роботу вебінару. Вона констатувала високий рівень дискусії та підкреслила важливість питань, винесених на обговорення.

Завідувач кафедри педагогіки початкової освіти, професор М.П.Оліяр підкреслила, що Стандарт вищої освіти зі спеціальності 013 «Початкова освіта» – це цілісний, добре збалансований, демократичний та інноваційний документ, над розробленням якого здійснювалася робота впродовж кількох років, у тому числі за участю доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки початкової освіти О.Б.Будник. Дуже важливо, що це документ, який не руйнує основу вчительської професії,  бо вчитель – це насамеред предметник,  і тому кожна методика  навчання в початковій школі мусить мати під собою міцну і надійну предметну основу, на що чітко вказано в стандарті. М.П.Оліяр зазначила, що освітня програма першого (бакалаврського) рівня спеціальності 013 «Початкова освіта», успішно акредитована в Прикарпатському університеті у 2020 р., побудована на здорових принципах, які повністю відповідають стандарту, але є також чимало можливостей для її  оновлення, насамперед у частині осучаснення й актуалізації вибіркових дисциплін.

У підсумковому слові Голова науково-методичної комісії з розробки Державного стандарту професор Ірина Шапошнікова  підкреслила актуальність проблем всеукраїнського вебінару та висловила побажання щодо подальшої співпраці з гарантами освітніх програм, членами груп забезпечення з метою підвищення якості освіти в ЗВО України.