Професорка Деркачова О. С. взяла участь у міжнародній онлайн-конференції «DZIEDZICTWO KULTUROWE POGRANICZA»

Професорка кафедри Деркачова О. С. взяла участь у міжнародній онлайн-конференції «DZIEDZICTWO KULTUROWE POGRANICZA», що проходила 11-12 травня. Організатори конференції – Zakład Języka Polskiego Wydziału Humanistycznego oraz Akademickie Centrum Ukrainoznawcze Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim та Факультет туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Деркачова О.С. виступила на пленарному засіданні з доповіддю «Locus horridus w nowelach Wasyla Stefanyka». Locus horridus розглядається як місце страху, жаху, тривожності та смерті. У новелах Стефаника часто таким місцем, на думку дослідниці, виступає рідна хата. Герої не сприймають її як місце безпеки та затишку, про що свідчить і відповідний інтер’єр. Часто це місце тривоги, загрози, небезпеки та страшної смерті, як-от у новелах «Новина», «Сама-саміська», «Осінь», «Шкода», «Скін». Герої не чують себе в безпеці у рідних стінах, намагаються вирватися-втекти, але часто невдало. Часто інтер’єр похмурий, чорний, автор звертає увагу читача не на речі, які знаходяться всередині, а на тіні, що підсилюють атмосферу жаху. Хата у новелах Стефаника може виступати місцем смерті головного персонажа, а не порятунку чи захисту, місцем його останніх хвилин життя, страшних,  безповоротних та неминучих, які йому доводиться переживати наодинці.