Професорка кафедри Деркачова О. С. взяла участь у загальних звітно-виборних зборах Івано-Франківського осередку Наукового товариства ім. Шевченка, що відбулися 16 січня 2022 року. Вона виступила із науковою доповіддю «Паризький текст як спосіб віднайдення себе в сучасній українській літературі». Предметом дослідження стали твори Євгенії Кононенко, Людмили Таран, Теодозії Зарівна, Міли Іванцової, Ірини Власенко, Боба Образа, Ірени Карпи, Олени Ящук-Коде, в яких паризький простір представлений по-різному: від відкриття людиною постоталітарної держави нового та вільного простору до чіткого усвідомлення своєї приналежності до французької столиці зі збереженням національної ідентичности та пам’яти. Герої цих творів у Парижі намагаються ідентифікувати себе, прагнуть, щоб величне місто їх прийняло, дехто шукає у цьому місті порятунку, дехто намагається стати своїм, дехто стаючи частиною міста, прагнуть зберегти національне «я», Ідентифікація та усвідомлення себе у місті залежить, звісно ж, від автора, його паризького досвіду.