21 травня, в День вишиванки, відбулася міжуніверситетська онлайн-конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки». Модераторами заходу виступили Інна Червінська, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки початкової освіти, завідувачка творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» Прикарпатського національного університету та Наталія Богданець-Білоскаленко, докторка педагогічних наук, завідувачка відділу навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України. Участь у роботі онлайн-конференції взяли понад 200 учасників з різних вітчизняних закладів вищої освіти. До них також доєдналися відомі в Україні культурно-громадські діячі, з-поміж них засновниця Дня вишиванки, письменниця, журналістка Леся Воронюк, Катерина Ющенко, Оксана Івасюк, Наталія Колесніченко-Братунь, Ірина Жданова, Ольга Коноваленко та представники української діаспори – Голова Союзу українок Південної Австралії – Ірина Буженко (м. Аделаїда, Австралія), майстриня народної творчості – Ольга Вербіцька, м. Чикаго, США, громадська діячка, педагог з інклюзивної освіти – Елла Матусевич з м. Нюренберг, Німеччини, Голова фонду «Просвіта», педагог, публіцист, головний редактор часопису «Рідна мова», засновник фестивалю української культури в Польщі Марко Сирник, засновниці українських шкіл в Іспанії, США, Австрії, Молдови.
Вітальним словом відкрили роботу онлайн-конференції ректор університету, професор Ігор Цепенда, академік, віце-президент Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту педагогіки НАПН України, професор Олег Топузов, академік Іван Бех та професорка Катерина Журба з Інституту проблем виховання, академік, почесний професор Прикарпатського університету Микола Євтух з Інституту педагогіки. «Ця конференція є добрим черговим кроком до осмислення і наукового вивчення цікавих особливостей розвитку нашої етнокультури та донесення їх до нашої молоді», – зазначив ректор університету Ігор Цепенда.
Під час 9 годинної роботи онлайн- конференції було проголошено понад 50 наукових доповідей, проведено низку майстер-класів, прослухано чимало відеозвернень та презентацій, під час яких піднімалися проблеми формування національно-культурної ідентичності молоді як маркеру національної ідентичності, як компонента національної культури, як модного тренду. Особливий інтерес викликали практико-орієнтовані доповіді про використання в освітньому процесі елементів технік вишивання в інклюзивній освіті та у виховному процесі. Окрема секція була присвячена відомим постатям, чия роль в історії державотворення є значною, а життєвий шлях та творчий доробок є цікавим та затребуваним для зростаючої особистості у контексті викликів сучасності. Під час роботи конференції, її учасники мали можливість дистанційно відвідати низку музеїв, пройти майстер-клас з орнаменталістики та ознайомитися з традиційним одягом українців, в онлайн-режимі переглянути збірку вишивок від Прикарпаття до Сумщини, від Києва до Одеси.