Вічна пам’ять

21 квітня 2018 року на 83-му році життя відійшов у вічність кандидат педагогічних наук,

професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника

ХРУЩ ВАСИЛЬ ДЕМЯНОВИЧ

Колектив кафедри педагогіки початкової освіти

висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійного.

Нехай наші співчуття допоможуть родині пережити біль  непоправної втрати.

Вічна пам’ять  справжньому  педагогу,  талановитому керівнику,

творчому вченому,  мудрому  другові та пораднику,  щирій і добрій людині!

Довідково.  Василь Демянович Хрущ народився 10.09.1935 р. в с. Калиня  Камянець-Подільського району Хмельницької області. У 1954 році закінчив Камянець-Подільську чоловічу середню школу № 2, далі – Хотинський ветеринарний технікум Чернівецької області. Після служби в армії навчався на історико-філологічному факультеті Івано-Франківського педінституту, який закінчив з відзнакою у 1963 році за спеціальністю  «Учитель української мови, літератури і співів». Працював учителем Дубовецької середньої школи Галицького району  Івано-Франківської області. З березня 1965 р. – викладач кафедри педагогіки Івано-Франківського педінституту. У 1966-67 рр. навчався в аспірантурі Науково-дослідного інституту педагогіки АПН СРСР в м. Москві. У 1967 р. достроково захистив дисертацію. У  1970 р. присвоєно звання доцента, а в 1992 р. – звання професора кафедри педагогіки та психології. Має низку нагород, «Відмінник освіти України», 25 років завідував кафедрами педагогіки і психології, педагогіки, наукових основ управління школою, очолював факультет підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів університету. Впродовж 5 років працював радником-консультантом ректора Вищого педагогічного інституту Блас Рока Кальдеріо в Республіці Куба. З 2000 по  2015  р. був завідувачем кафедри теорії і методики початкового навчання.  У 2006 році проф. В.Д. Хрущ започаткував Міжнародний проект «Гірська школа: стан, проблеми, перспективи розвитку», активними учасниками якого є вчені та вчителі-практики зі США, Словаччини,  Польщі та інших країн. Проект у 2008 році на Міжнародній виставці «Інновації в освіті» удостоєний срібної медалі та грамоти Міністерства освіти і науки України і Президії АПН України. Автор більше 130 наукових праць, серед яких наукові статті, підручники та навчальні посібники для студентів, монографії.