Синергія науковців та освітян – у дії

27 березня на базі ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” відбувся науково-практичний семінар “Стратегічний поступ освіти в умовах сталого розвитку Карпатського регіону”. Вирішення проблем освітян гірських районів об’єднало науковців ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», департамент освіти, науки та молодіжної політики ОДА, Івано-Франківський інститут післядипломної педагогічної освіти, керівників районних відділів освіти та об’єднаних територіальних громад краю.Організаторами заходу, за ініціативи ректора університету Ігоря Цепенди, виступили творча навчально-наукова лабораторія «Гірська школа Українських Карпат», завідувач – Інна Червінська, проектно-освітній центр «Агенти змін», керівник – Світлана Кропельницька, кафедра педагогіки початкової освіти – завідувач Марія Оліяр.

Основну увагу учасники семінару зосередили на питаннях визначення стратегічних напрямів конструктивної співпраці та партнерства між ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» і закладами загальної середньої освіти Прикарпаття щодо психолого-педагогічного, організаційно-управлінського супроводу освітньої діяльності педагогів гірських шкіл та закладів загальної середньої освіти об’єднаних територіальних громад.

Робота семінару та круглого столу  проходила у нетиповому для таких заходів  форматі наукових дебатів, тренінгів та дискусійних площадок.Для дистанційних учасників семінару організовано відеоконференцію заходу, що значно розширило доступ педагогів з гірських віддалених міст і сіл до роботи заходу, дало можливість долучитися до дискусійних площадок та круглого столу.

Робота круглого столу включала обговорення таких важливих для освітян краю питань, як освітній та управлінський вектор діяльності ЗЗСО, педагогічно-організаційні та соціально-культурні умови сталого розвитку об’єднаної територіальної громади гірських районів Івано-Франківської області. Особливу зацікавленість педагогічних працівників викликали проблеми і перспективи розвитку позашкільної та інклюзивної освіти, підтримка обдарованих учнів гірських шкіл в об’єднаній територіальній громаді.

Учасники семінару мали можливість ознайомитися з багаторічними напрацюваннями кафедри педагогіки початкової освіти  в рамках проекту «Гірська школа. Стан. Проблеми. Перспективи розвитку», зокрема серією колективних монографій, фаховим виданням з педагогічних наук «Гірська школа Українських Карпат», спільними напрацюваннями викладачів кафедри та зарубіжних учених під час проведення численних наукових конференцій тощо.

Управлінці, представники органів місцевого самоврядування та педагоги гірських шкіл обговорили проект створення «Асоціації гірських шкіл Прикарпаття». За результатами роботи семінару прийнято спільну резолюцію та розглянуто проект меморандуму про співпрацю і партнерство керівників закладів загальної середньої освіти та ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».