Участь викладачів кафедри у тренінгах в рамках міжнародного проекту “Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині”

У період з 20 по 23 травня 2019 року викладачі кафедри педагогіки початкової освіти Світлана Довбенко, Наталія Матвеєва та Оксана Цюняк взяли активну участь у навчальних тренінгах в рамках міжнародного проекту «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині (СРEALT-2017/100/37)». Метою проекту є підвищення якості педагогічної освіти в Україні, Норвегії та Палестині через розвиток демократичної культури у викладанні навчальних дисциплін у закладах вищої освіти. У ході тренінгу працювало п’ять секцій під керівництвом тренерської команди викладачів Університету Південно-Східної Норвегії та 50 представників педагогічних факультетів з різних куточків України. Учасниками тренінгу були розроблені вправи та практичні заняття для студентів спеціальності “Початкова освіти”, які апробовано в п’яти педагогічних ЗВО України: НПУ імені М.П.Драгоманова, Донбаський державний педагогічний університет, Національний університет “Чернігівський колегіум” імені Т.ГШевченка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. За час роботи було проведено аналіз норвезьких навчальних програм “Права людини”, “Навчання правам людини та культурному розмаїттю”, “Англійська мова як мова міжнародного спілкування”; також апробовано практичні заняття для роботи із студентами в межах зазначених курсів, розроблено експерементальну навчальну програму “Методика викладання “Я досліджую світ”. Отриманий досвід викладачі університету зможуть використати у підготовці майбутніх учителів початкових класів до роботи в Новій українській школі.