“Цікаві канікули-2020”: викладачі кафедри та студенти провели онлайн-заняття для школярів

У рамках програми проєкту “Цікаві канікули-2020” в Університеті  обдарованої дитини, який діє Науковому парку Прикарпатського національного університету, за допомогою платформи zoom відбулися цікаві та пізнавальні заняття й майстер-класи, зокрема, в таких напрямах: освітньо-розвивальному (Школа креативних ідей «Happi Hobbi»); фізично-оздоровлювальному (Школа олімпійського резерву, «У гостях у лікаря»); мистецькому (Школа живопису, Школа «Умілі ручки», Школа танцю); загальнотехнічному (Екошкола та ін.). Їх провела команда волонтерів проєкту, активно впроваджуючи ідеї концепції «Нова українська школа», міжпредметні зв’язки, інтегровані заняття, інноваційні методи навчання тощо, ґрунтуючись на засадах коучингу.

Так, в школі мистецького циклу «Умілі ручки», очільницею якої є доцентка кафедри педагогіки початкової освіти Оксана Цюняк, пройшли тематичні онлайн-заняття  «Гармонія творчості. Аплікація з тканини “Деревце щастя”» та «Мій кольоровий камінець». Перше провели магістрантки педагогічного факультету Василюк Богдана та Данилишин Галина, друге – студентка ІІІ курсу педагогічного факультету Богдана  Славська. На початку заняття надзвичайно талановиті учасники проєкту  ділилися своїми думками про щастя, шукали відповідь на запитання: “Що таке щастя?». Діти ознайомилися із прийомами безпечної роботи з інструментами, необхідними під час роботи з тканиною. Матеріалами для роботи слугувала тканина різної фактури, що використовувалася для створення аплікації. Запропонована техніка сподобалася учасникам майстер-класу. Вихованці Університету обдарованої дитини із захопленням створювали на полотні в неймовірному різнобарв’ї «деревця щастя». Не менш цікавою для дітей була техніка малювання нестандартним способом «Мій кольоровий камінець». Діти дізналися, що навіть звичайні камінці можна перетворити на витвір мистецтва і вони можуть не лише прикрасити інтер’єр, а й стати гарним подарунком.

Керівниця Школи креативних ідей «Happy Hobby», доцентка кафедри педагогіки початкової освіти Любомира Ілійчук разом зі студентами групи ПО-21 Тернівською Оленою і Томин Іриною продемонстрували дітям креативні техніки малювання на воді. Було проведено ряд майстер-класів та освітньо-розвивальних онлайн-занять, серед яких: «Магія на воді», «В гостях у Нептуна», «Пінна вечірка чарівників». Окрім цього школярі мали нагоду онлайн спостерігати за цікавими дослідами, а також зробити  паперові квіти, які «розцвітають на воді». У процесі їх проведення студенти ділилися із школярами корисною інформацією та цікавими фактами з різних галузей знань, демонстрували незвичні способи створення оригінальних продуктів творчості, проводили різноманітні досліди, творили справжню «магію», яка захоплювала дітей незвичністю і креативністю. У процесі проведення заняття учасники проєкту отримали багато позитивних вражень і емоцій.

У рамках програми мистецької майстерні, очільницею якої є доцентка кафедри педагогіки початкової освіти Галина Русин, для дітей відбувся танцювальний інтенсив від професійного хореографа, студентки Олени Довгої. У ході онлайн-заняття учасники проєкту розпочала вивчати запальний сучасний танок.

«Рухова активність дітей дуже важлива, коли заняття проводяться онлайн, – зазначила очільниця проєкту «Університет обдарованої дитини» професорка кафедри педагогіки початкової освіти Галина Білавич, – тому ми прагнемо укласти розклад занять так, щоб щодня у дітей було заняття, спрямоване на фізичний розвиток. До прикладу, у понеділок – Школа танцю, у вівторок, четвер – Школа олімпійського резерву”.

Детальніше про проєкт «Цікаві канікули – 2020» від Університету обдарованої дитини – тут: https://kidsuniver.blogspot.com/

З розкладом занять можна ознайомитися тут: